Torneo Regional Federal Amateur (2014/2015)
0
964 matches
Latest scores
Argentina : Torneo Regional Federal Amateur
Matchday 3 (Group 10)
21.0919:00
Club Atlético Chicoana
Club Camioneros Argentinos del Norte
2
2
FT
Matchday 3 (Group 8)
21.0919:00
Ex Alumnos de la Escuela 185 Obrerá
CD Jorge Gibson Brown de Posadas
0
0
FT
Matchday 3 (Group 6)
21.0919:00
Club Social Deportivo La Emilia San Nicolás
Defensores de Salto
1
0
FT
Matchday 3 (Group 7)
21.0919:00
Unión Sunchales
Viale FC de María Grande
1
0
FT
Matchday 3 (Group 12)
21.0919:00
Club Comercio Central Unidos de Santiago del Estero
Club Atlético Independiente (Fernández)
0
2
FT
Matchday 3 (Group 4)
21.0919:00
Club Everton de La Plata
CSD Defensores de Valeria del Mar
2
1
FT
Matchday 2 (Group 2)
21.0919:00
Club Social y Deportivo Petrolero Argentino de Plaza Huincul
CD Independiente Río Colorado
1
0
FT
Matchday 2 (Group 1)
21.0919:00
Cruz del Sur
Asociación Atlética Boxing Club
4
3
FT
Matchday 2 (Group 2)
21.0919:00
AD Social y Cultural 25 de Mayo La Pampa
Club Atlético Maronese
1
1
FT
Matchday 3 (Group 13)
21.0919:00
Club Sportivo Bella Vista Tucuman
Atlético Concepción
2
2
FT
Matchday 3 (Group 8)
21.0919:00
Club Social y Deportivo Achirense
Atlético Colegiales de Concordia
1
1
FT
Matchday 3 (Group 13)
21.0919:00
Club Deportivo Aguilares
Club Sportivo Villa Cubas
2
0
FT
Matchday 3 (Group 5)
21.0919:00
Agropecuario
Club Jorge Newbery de Junín
5
2
FT
Matchday 3 (Group 14)
21.0919:00
Club Atlético de San Jorge
General Paz Juniors
0
1
FT
Matchday 3 (Group 8)
21.0919:00
Club Sportivo Huracán Goya
Libertad Concordia
1
1
FT
Matchday 3 (Group 3)
21.0918:30
Racing Olavarría
CD Sarmiento de Coronel Suarez
2
1
FT
Matchday 3 (Group 5)
21.0918:30
Club Rivadavia de Lincoln
Bragado Club y Biblioteca Publica
3
0
FT
Matchday 3 (Group 4)
21.0918:30
Deportivo Camioneros
CSD Ferrocarril Nacional General Roca
0
1
FT
Matchday 2 (Group 1)
21.0918:30
Club Atlético Germinal Trelew
Club Social Cultural y Deportivo Belgrano de Esquel
4
1
FT
Matchday 3 (Group 4)
21.0918:00
Club Atlético Sarmiento Ayacucho
CA Kimberley de Mar del Plata
1
0
FT
Matchday 3 (Group 6)
21.09
Club Sports Salto
Club Sportivo Bernardino Rivadavia
0
0
FT
Matchday 3 (Group 15)
21.0900:00
Sportivo Desamparados
Club Atlético Colón Junior San Juan
1
1
FT
Matchday 3 (Group 13)
20.0921:30
Club Atlético Policial
Club Atlético Amalia Tucumán
4
1
FT
Matchday 3 (Group 7)
20.0921:30
Sportivo Las Parejas
Club del Colegio La Salle Jobson
4
0
FT
Matchday 3 (Group 15)
20.0920:00
Juventud Alianza
Club Sportivo Juan Bautista Del Bono
2
0
FT
Matchday 3 (Group 8)
20.0919:30
Ferroviario Corrientes
Def. de Pronunciamiento
1
1
FT
Matchday 3 (Group 16)
20.0919:30
Club Deportivo y Social Guaymallén
Club Atlético Palmira
0
0
FT
20.0919:30
Atlético Argentino de Mendoza
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
0
0
FT
20.0919:30
Huracán Las Heras
Luján de Cuyo
2
2
FT
20.0919:30
Club Centro Empleados de Comercio
San Martín Mendoza
2
1
FT
Matchday 3 (Group 14)
20.0919:30
Argentino Peñarol
CA Aeronáutico Biblioteca y Mutual Sarmiento
0
0
FT
Matchday 3 (Group 12)
20.0919:30
Instituto Deportivo Santiago
Club Atlético Unión Santiago
0
0
FT
Matchday 3 (Group 15)
20.0919:30
CA Independiente de Villa Obrera
Club Atenas de Pocito
3
1
FT
Matchday 3 (Group 5)
20.0919:00
Club Social y Deportivo Obrero
Club Atlético El Linqueño
0
4
FT
Matchday 3 (Group 6)
20.0918:00
Polideportivo Municipal de Puerto General San Martín
Club Sportivo Baradero
3
1
FT
Matchday 3 (Group 12)
20.0901:00
Club Atlético Güemes
Vélez de San Ramón
1
0
FT
Matchday 3 (Group 15)
20.0900:45
Trinidad San Juan
Sportivo Peñarol
1
0
FT
Matchday 3 (Group 14)
20.0900:30
Racing Córdoba
Asociación Deportiva 9 de Julio de Morteros
1
1
FT
Matchday 3 (Group 17)
20.0900:30
Estudiantes Río Cuarto
CA Alumni de Villa María
3
2
FT
Matchday 3 (Group 3)
20.0900:15
Club Tiro Federal de Bahía Blanca
Liniers Bahía Blanca
1
0
FT
Matchday 3 (Group 11)
20.0900:15
Club Monterrico San Vicente
Club Atlético Independiente de Hipolito Yrigoyen
2
2
FT
Matchday 3 (Group 5)
20.0900:00
Juventud Pergamino
CA Once Tigres de Nueve de Julio
1
1
FT
Matchday 3 (Group 6)
19.0923:30
CA Aprendices Casildenses
General Rojo Unión Deportiva
2
2
FT
Matchday 3 (Group 4)
19.0923:30
CA Argentinos de 25 de Mayo
Club Social y Deportivo America de General Pirán
0
1
FT
Matchday 3 (Group 3)
19.0919:00
Bella Vista
Villa Mitre
2
2
FT
Matchday 2 (Group 8)
17.0919:00
Libertad Concordia
Club Social y Deportivo Achirense
0
0
FT
Matchday 2 (Group 7)
14.0921:45
Unión Sunchales
Sportivo Las Parejas
0
1
FT
Matchday 2 (Group 11)
14.0921:30
Talleres de Perico
Sociedad de Tiro y Gimnasia de San Pedro
1
0
FT
Matchday 2 (Group 13)
14.0921:30
Club Sportivo Villa Cubas
Atlético Concepción
0
0
FT
Matchday 2 (Group 7)
14.0921:30
9 de Julio Rafaela
Club Sanjustino de San Justo
1
1
FT
Matchday 2 (Group 15)
14.0920:00
Club Sportivo Juan Bautista Del Bono
Trinidad San Juan
1
1
FT
Matchday 2 (Group 16)
14.0920:00
San Martín Mendoza
Huracán Las Heras
0
1
FT
Matchday 2 (Group 17)
14.0920:00
Jorge Newbery VM
Club Huracán San Rafael
2
1
FT
Matchday 2 (Group 14)
14.0920:00
CA Aeronáutico Biblioteca y Mutual Sarmiento
Asociación Deportiva 9 de Julio de Morteros
1
0
FT
Matchday 2 (Group 11)
14.0920:00
Club Atlético Independiente de Hipolito Yrigoyen
Centro Cultural y Deportivo Ingeniero Herminio Arrieta
3
1
FT
Matchday 2 (Group 13)
14.0919:30
Concepción FC
Club Sportivo Bella Vista Tucuman
2
0
FT
Matchday 2 (Group 12)
14.0919:30
Club Atlético Independiente (Fernández)
Instituto Deportivo Santiago
0
0
FT
Matchday 1 (Group 2)
14.0919:30
Club Atlético Regina
AD Social y Cultural 25 de Mayo La Pampa
3
1
FT
Matchday 2 (Group 12)
14.0919:30
Vélez de San Ramón
Club Atlético Unión Santiago
1
2
FT
Matchday 2 (Group 9)
14.0919:30
Club Atletico Ocampo Fábrica
CA Sportivo Presidencia Roque Sáenz Peña
1
4
FT
Matchday 2 (Group 8)
14.0919:30
CD Jorge Gibson Brown de Posadas
Atlético Colegiales de Concordia
2
0
FT
Matchday 2 (Group 10)
14.0919:30
Club Camioneros Argentinos del Norte
Club Atlético Pellegrini (Salta)
2
0
FT
Matchday 2 (Group 11)
14.0919:00
Asociación Tiro y Deportes Río Grande
Club Monterrico San Vicente
0
0
FT
Matchday 1 (Group 1)
14.0919:00
Club Social Cultural y Deportivo Belgrano de Esquel
Cruz del Sur
0
3
FT
Matchday 2 (Group 17)
14.0919:00
Club Alianza de Coronel Moldes
Sport Club Pacífico
2
1
FT
Matchday 2 (Group 5)
14.0919:00
Juventud Pergamino
Agropecuario
2
1
FT
Matchday 2 (Group 10)
14.0919:00
Club Atlético Mitre de Salta
Club Atlético Chicoana
3
0
FT
14.0919:00
CSC Progreso de La Frontera
Club Social y Deportivo Lastenia
1
2
FT
Matchday 2 (Group 6)
14.0919:00
CA Aprendices Casildenses
Club Social Deportivo La Emilia San Nicolás
0
1
FT
14.0919:00
Defensores de Salto
Polideportivo Municipal de Puerto General San Martín
0
1
FT
Matchday 2 (Group 8)
14.0919:00
Ex Alumnos de la Escuela 185 Obrerá
Ferroviario Corrientes
1
0
FT
Matchday 2 (Group 6)
14.0919:00
Club Sportivo Baradero
Club Sports Salto
2
1
FT
14.0919:00
General Rojo Unión Deportiva
Club Sportivo Bernardino Rivadavia
1
1
FT
Matchday 2 (Group 14)
14.0919:00
Club Tiro Federal y Deportivo Morteros
Racing Córdoba
3
2
FT
14.0919:00
General Paz Juniors
CA Las Palmas
1
1
FT
14.0919:00
Argentino Peñarol
Club Atlético de San Jorge
0
1
FT
Matchday 2 (Group 17)
14.0919:00
Club Sportivo y Biblioteca Atenas
Estudiantes Río Cuarto
1
0
FT
Matchday 2 (Group 4)
14.0919:00
CSD Defensores de Valeria del Mar
CA Argentinos de 25 de Mayo
1
1
FT
Matchday 2 (Group 13)
14.0919:00
Club Deportivo Aguilares
Club Atlético Policial
0
0
FT
Matchday 2 (Group 7)
14.0919:00
Club del Colegio La Salle Jobson
Club Atlético Belgrano de Paraná
2
2
FT
Matchday 2 (Group 10)
14.0919:00
Club Atletico Almirante Brown de Lules
Central Norte
1
0
FT
Matchday 2 (Group 16)
14.0919:00
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
Club Centro Empleados de Comercio
0
4
FT
Matchday 2 (Group 15)
14.0919:00
Sportivo Peñarol
CA Independiente de Villa Obrera
1
1
FT
Matchday 2 (Group 17)
14.0919:00
Club Sportivo Balloffet de San Rafael
CA Alumni de Villa María
2
3
FT
Matchday 1 (Group 2)
14.0919:00
Club Atlético Maronese
Club Social y Deportivo Petrolero Argentino de Plaza Huincul
1
1
FT
Matchday 2 (Group 7)
14.0919:00
Viale FC de María Grande
Ben Hur
2
2
FT
Matchday 2 (Group 16)
14.0919:00
Club Deportivo y Social Guaymallén
Atlético Argentino de Mendoza
0
1
FT
Matchday 2 (Group 3)
14.0919:00
Liniers Bahía Blanca
Racing Olavarría
1
0
FT
Matchday 2 (Group 5)
14.0919:00
CA Once Tigres de Nueve de Julio
Bragado Club y Biblioteca Publica
4
1
FT
Matchday 2 (Group 16)
14.0919:00
Club Atlético Palmira
Luján de Cuyo
1
0
FT
Matchday 2 (Group 4)
14.0918:30
Deportivo Camioneros
Club Atlético Sarmiento Ayacucho
1
0
FT
Matchday 1 (Group 2)
14.0918:30
Sol de Mayo
CD Independiente Río Colorado
4
0
FT
Matchday 2 (Group 5)
14.0918:30
Club Atlético El Linqueño
Club Rivadavia de Lincoln
0
0
FT
14.0918:30
Club Jorge Newbery de Junín
Club Social y Deportivo Obrero
2
1
FT
Matchday 1 (Group 1)
14.0918:00
Asociación Atlética Boxing Club
Club Atlético Germinal Trelew
0
3
FT
Matchday 2 (Group 4)
14.0914:00
CSD Ferrocarril Nacional General Roca
Club Social y Deportivo America de General Pirán
3
3
FT
14.0914:00
CA Kimberley de Mar del Plata
Club Everton de La Plata
2
0
FT
Matchday 2 (Group 9)
13.0923:00
C.A. Independiente de Fontana
Club Deportivo Comercio Santa Sylvina
0
3
FT
Matchday 2 (Group 3)
13.0920:00
CD Sarmiento de Coronel Suarez
Bella Vista
0
3
FT
Matchday 2 (Group 15)
13.0920:00
Club Atlético Colón Junior San Juan
Club Atenas de Pocito
0
0
FT