Capixaba (2016)
0
84 matches
Latest scores
Brazil : Capixaba
Final
07.0519:30
Desportiva ES
Espírito Santo FC
1
0
FT
30.0419:30
Espírito Santo FC
Desportiva ES
0
1
FT
Matchday 10 (2nd Round)
23.0418:00
Rio Branco ES
Linhares FC
2
1
FT
23.0418:00
Clube Atlético Itapemirim
Espírito Santo FC
1
1
FT
23.0418:00
Desportiva ES
Real Noroeste
2
0
FT
Matchday 9 (2nd Round)
21.04
Real Noroeste
Rio Branco ES
1
0
FT
21.0400:45
Espírito Santo FC
Desportiva ES
1
1
FT
20.0418:00
Linhares FC
Clube Atlético Itapemirim
3
2
FT
Matchday 8 (2nd Round)
17.0420:00
Clube Atlético Itapemirim
Real Noroeste
2
0
FT
17.0413:30
Rio Branco ES
Desportiva ES
1
4
FT
16.0419:00
Espírito Santo FC
Linhares FC
2
1
FT
Matchday 7 (2nd Round)
14.0423:15
Desportiva ES
Clube Atlético Itapemirim
3
1
FT
14.04
Real Noroeste
Linhares FC
2
0
FT
14.0400:45
Rio Branco ES
Espírito Santo FC
1
0
FT
Matchday 6 (Relegation Round)
10.0419:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Estrela do Norte
São Mateus
10.0419:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Doze Futebol Clube
Sport Club Capixaba
Matchday 6 (2nd Round)
10.0419:00
Clube Atlético Itapemirim
Rio Branco ES
1
2
FT
09.0419:00
Espírito Santo FC
Real Noroeste
2
0
FT
09.0418:00
Linhares FC
Desportiva ES
1
0
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
06.0418:00
São Mateus
Doze Futebol Clube
1
1
FT
05.0423:15
Sport Club Capixaba
Estrela do Norte
3
2
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
03.0419:00
Estrela do Norte
Doze Futebol Clube
0
1
FT
Matchday 5 (2nd Round)
02.0419:00
Espírito Santo FC
Clube Atlético Itapemirim
0
0
FT
02.0419:00
Real Noroeste
Desportiva ES
1
0
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
02.0419:00
Sport Club Capixaba
São Mateus
2
1
FT
Matchday 5 (2nd Round)
02.0418:00
Linhares FC
Rio Branco ES
3
2
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
31.0323:15
Doze Futebol Clube
Estrela do Norte
2
1
FT
Matchday 4 (2nd Round)
30.0323:15
Clube Atlético Itapemirim
Linhares FC
1
0
FT
30.0322:15
Desportiva ES
Espírito Santo FC
1
2
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
30.0318:00
São Mateus
Sport Club Capixaba
4
3
FT
Matchday 4 (2nd Round)
29.0323:15
Rio Branco ES
Real Noroeste
1
2
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
27.0319:00
Doze Futebol Clube
São Mateus
2
3
FT
26.0319:00
Estrela do Norte
Sport Club Capixaba
2
0
FT
Matchday 3 (2nd Round)
26.0319:00
Real Noroeste
Clube Atlético Itapemirim
4
2
FT
26.0319:00
Desportiva ES
Rio Branco ES
1
0
FT
26.0318:00
Linhares FC
Espírito Santo FC
3
3
FT
Matchday 2 (2nd Round)
23.0323:15
Espírito Santo FC
Rio Branco ES
1
0
FT
23.0323:15
Clube Atlético Itapemirim
Desportiva ES
1
1
FT
23.0318:00
Linhares FC
Real Noroeste
1
0
FT
Matchday 1 (Relegation Round)
21.0323:15
Sport Club Capixaba
Doze Futebol Clube
0
4
FT
Matchday 1 (2nd Round)
20.0321:30
Rio Branco ES
Clube Atlético Itapemirim
2
0
FT
20.0313:00
Real Noroeste
Espírito Santo FC
0
0
FT
Matchday 1 (Relegation Round)
19.0318:00
São Mateus
Estrela do Norte
4
0
FT
Matchday 1 (2nd Round)
18.0323:30
Desportiva ES
Linhares FC
2
0
FT
Matchday 10 (1st Round)
13.0318:00
Estrela do Norte
Desportiva ES
1
2
FT
13.0318:00
Espírito Santo FC
Clube Atlético Itapemirim
1
0
FT
12.0318:00
Real Noroeste
Sport Club Capixaba
2
1
FT
12.0318:00
Rio Branco ES
São Mateus
2
0
FT
Matchday 9 (1st Round)
10.0323:15
Clube Atlético Itapemirim
Doze Futebol Clube
0
0
FT
09.0318:00
Sport Club Capixaba
Rio Branco ES
0
1
FT
09.0318:00
São Mateus
Linhares FC
2
0
FT
Matchday 8 (1st Round)
07.0323:15
Doze Futebol Clube
Desportiva ES
0
1
FT
06.0313:00
Espírito Santo FC
Estrela do Norte
2
0
FT
05.0319:30
Rio Branco ES
Real Noroeste
1
1
FT
05.0318:00
Linhares FC
Sport Club Capixaba
1
0
FT
Matchday 7 (1st Round)
02.0323:15
Estrela do Norte
Doze Futebol Clube
0
0
FT
02.0323:15
Desportiva ES
Clube Atlético Itapemirim
1
1
FT
02.0322:00
Real Noroeste
Linhares FC
1
0
FT
02.0318:00
Sport Club Capixaba
São Mateus
1
0
FT
Matchday 6 (1st Round)
28.0219:00
Doze Futebol Clube
Espírito Santo FC
1
0
FT
27.0219:00
Clube Atlético Itapemirim
Estrela do Norte
0
1
FT
27.0218:30
São Mateus
Real Noroeste
0
1
FT
27.0218:30
Linhares FC
Rio Branco ES
1
2
FT
Matchday 9 (1st Round)
25.0223:15
Desportiva ES
Espírito Santo FC
0
0
FT
Matchday 2 (1st Round)
24.0218:30
São Mateus
Sport Club Capixaba
0
0
FT
24.0218:30
Linhares FC
Real Noroeste
1
0
FT
Matchday 5 (1st Round)
20.0219:00
São Mateus
Rio Branco ES
2
1
FT
20.0219:00
Clube Atlético Itapemirim
Espírito Santo FC
0
0
FT
20.0218:00
Sport Club Capixaba
Real Noroeste
0
0
FT
20.0218:00
Desportiva ES
Estrela do Norte
1
0
FT
Matchday 4 (1st Round)
17.0222:15
Rio Branco ES
Sport Club Capixaba
2
1
FT
17.0222:15
Doze Futebol Clube
Clube Atlético Itapemirim
0
1
FT
17.0218:00
Linhares FC
São Mateus
1
0
FT
16.0222:15
Espírito Santo FC
Desportiva ES
0
1
FT
Matchday 3 (1st Round)
13.0219:00
Estrela do Norte
Espírito Santo FC
0
0
FT
13.0218:00
Sport Club Capixaba
Linhares FC
2
3
FT
13.0218:00
Desportiva ES
Doze Futebol Clube
3
0
FT
13.0218:00
Real Noroeste
Rio Branco ES
0
0
FT
Matchday 2 (1st Round)
04.0222:15
Doze Futebol Clube
Estrela do Norte
0
2
FT
03.0222:15
Clube Atlético Itapemirim
Desportiva ES
1
1
FT
Matchday 1 (1st Round)
30.0118:00
Real Noroeste
São Mateus
2
1
FT
29.0122:15
Espírito Santo FC
Doze Futebol Clube
3
0
FT
28.0122:30
Rio Branco ES
Linhares FC
1
0
FT
28.0121:30
Estrela do Norte
Clube Atlético Itapemirim
0
2
FT