1st League (2015/2016)
0
432 matches
Latest scores
Bosnia and Herzegovina : 1st League
Matchday 30 (FBiH)
04.0615:30
HNK Branitelj Rodoč
NK Novi Travnik
1
0
FT
04.0615:30
Budućnost Banovići
FK Radnički Lukavac
2
1
FT
04.0615:30
NK Sloga Ljubuski
NK Podgrmeč
3
0
FT
04.0615:30
Orašje
Jedinstvo Bihać
2
1
FT
04.0615:30
Bratstvo Gračanica
Rudar Kakanj
1
0
FT
04.0615:30
Goražde
NK Metalleghe-BSI Jajce
0
3
FT
04.0615:30
HNK Čapljina
Zvijezda Gradačac
4
0
FT
04.0615:30
GOŠK Gabela
NK Bosna Visoko
2
0
FT
Matchday 10 (RS - Promotion Round)
04.0615:00
Krupa na Vrbasu
Kozara Gradiška
4
0
FT
Matchday 10 (RS - Relegation Round)
04.0615:00
FK Sloboda Mrkonjić Grad
FK Drina HE Višegrad
4
1
FT
Matchday 10 (RS - Promotion Round)
04.0615:00
FK Mladost Velika Obarska
Zvijezda 09
3
2
FT
Matchday 10 (RS - Relegation Round)
04.0615:00
FK Vlasenica
Leotar
1
2
FT
04.0615:00
Sloboda Novi Grad
Sutjeska Foča
0
0
FT
Matchday 10 (RS - Promotion Round)
04.0615:00
FK Borac Šamac
Tekstilac Derventa
2
2
FT
Matchday 29 (FBiH)
28.0515:30
NK Metalleghe-BSI Jajce
HNK Čapljina
3
1
FT
28.0515:30
NK Novi Travnik
Goražde
3
2
FT
28.0515:30
NK Bosna Visoko
Budućnost Banovići
0
2
FT
28.0515:30
FK Radnički Lukavac
Bratstvo Gračanica
1
1
FT
28.0515:30
Zvijezda Gradačac
GOŠK Gabela
2
0
FT
28.0515:30
NK Podgrmeč
HNK Branitelj Rodoč
1
2
FT
28.0515:30
Rudar Kakanj
Orašje
3
2
FT
28.0515:30
Jedinstvo Bihać
NK Sloga Ljubuski
2
0
FT
Matchday 9 (RS - Relegation Round)
28.0515:00
Leotar
Sloboda Novi Grad
2
0
FT
Matchday 9 (RS - Promotion Round)
28.0515:00
Zvijezda 09
Krupa na Vrbasu
2
2
FT
28.0515:00
Kozara Gradiška
FK Borac Šamac
3
0
FT
28.0515:00
Tekstilac Derventa
FK Mladost Velika Obarska
2
1
FT
Matchday 9 (RS - Relegation Round)
28.0515:00
FK Drina HE Višegrad
FK Vlasenica
4
4
FT
28.0515:00
Sutjeska Foča
FK Sloboda Mrkonjić Grad
1
1
FT
Matchday 28 (FBiH)
25.0515:30
NK Podgrmeč
Jedinstvo Bihać
0
7
FT
25.0515:30
HNK Branitelj Rodoč
Goražde
0
2
FT
25.0515:30
Orašje
FK Radnički Lukavac
2
2
FT
25.0515:30
GOŠK Gabela
NK Metalleghe-BSI Jajce
1
0
FT
25.0515:30
HNK Čapljina
NK Novi Travnik
1
0
FT
25.0515:30
Bratstvo Gračanica
NK Bosna Visoko
5
0
FT
25.0515:30
NK Sloga Ljubuski
Rudar Kakanj
0
1
FT
25.0515:30
Budućnost Banovići
Zvijezda Gradačac
0
1
FT
Matchday 8 (RS - Relegation Round)
21.0515:00
FK Drina HE Višegrad
Sutjeska Foča
0
2
FT
Matchday 8 (RS - Promotion Round)
21.0515:00
FK Borac Šamac
FK Mladost Velika Obarska
0
2
FT
Matchday 8 (RS - Relegation Round)
21.0515:00
FK Vlasenica
Sloboda Novi Grad
0
3
FT
Matchday 27 (FBiH)
21.0515:00
Goražde
HNK Čapljina
1
0
FT
Matchday 8 (RS - Promotion Round)
21.0515:00
Kozara Gradiška
Zvijezda 09
1
0
FT
Matchday 27 (FBiH)
21.0515:00
NK Novi Travnik
GOŠK Gabela
5
2
FT
21.0515:00
NK Metalleghe-BSI Jajce
Budućnost Banovići
1
0
FT
21.0515:00
Zvijezda Gradačac
Bratstvo Gračanica
2
1
FT
21.0515:00
FK Radnički Lukavac
NK Sloga Ljubuski
2
0
FT
21.0515:00
NK Bosna Visoko
Orašje
2
1
FT
Matchday 8 (RS - Promotion Round)
21.0515:00
Krupa na Vrbasu
Tekstilac Derventa
0
0
FT
Matchday 27 (FBiH)
21.0515:00
Rudar Kakanj
NK Podgrmeč
7
0
FT
21.0515:00
Jedinstvo Bihać
HNK Branitelj Rodoč
3
1
FT
Matchday 8 (RS - Relegation Round)
21.0515:00
FK Sloboda Mrkonjić Grad
Leotar
3
1
FT
Matchday 7 (RS - Relegation Round)
18.0515:00
Sutjeska Foča
FK Vlasenica
3
1
FT
18.0515:00
Sloboda Novi Grad
FK Sloboda Mrkonjić Grad
2
2
FT
Matchday 7 (RS - Promotion Round)
18.0515:00
Tekstilac Derventa
Kozara Gradiška
1
1
FT
18.0515:00
FK Mladost Velika Obarska
Krupa na Vrbasu
1
5
FT
18.0515:00
Zvijezda 09
FK Borac Šamac
4
2
FT
Matchday 7 (RS - Relegation Round)
18.0515:00
Leotar
FK Drina HE Višegrad
3
0
FT
Matchday 26 (FBiH)
15.0515:00
GOŠK Gabela
Goražde
1
0
FT
Matchday 6 (RS - Promotion Round)
15.0514:30
Zvijezda 09
Tekstilac Derventa
1
1
FT
Matchday 6 (RS - Relegation Round)
15.0514:30
FK Vlasenica
FK Sloboda Mrkonjić Grad
0
3
FT
15.0514:30
Sutjeska Foča
Leotar
5
0
FT
15.0514:30
FK Drina HE Višegrad
Sloboda Novi Grad
1
0
FT
Matchday 6 (RS - Promotion Round)
15.0514:30
FK Borac Šamac
Krupa na Vrbasu
0
3
FT
15.0514:30
Kozara Gradiška
FK Mladost Velika Obarska
1
0
FT
Matchday 26 (FBiH)
14.0515:00
NK Sloga Ljubuski
NK Bosna Visoko
0
1
FT
14.0515:00
Orašje
Zvijezda Gradačac
2
0
FT
14.0515:00
NK Podgrmeč
FK Radnički Lukavac
1
4
FT
14.0515:00
Bratstvo Gračanica
NK Metalleghe-BSI Jajce
0
3
FT
14.0515:00
Budućnost Banovići
NK Novi Travnik
0
2
FT
14.0515:00
Jedinstvo Bihać
Rudar Kakanj
4
1
FT
14.0515:00
HNK Branitelj Rodoč
HNK Čapljina
1
2
FT
Matchday 25 (FBiH)
08.0515:00
Rudar Kakanj
HNK Branitelj Rodoč
2
1
FT
08.0515:00
NK Novi Travnik
Bratstvo Gračanica
3
2
FT
07.0515:00
Goražde
Budućnost Banovići
4
1
FT
07.0515:00
HNK Čapljina
GOŠK Gabela
0
0
FT
07.0515:00
NK Metalleghe-BSI Jajce
Orašje
3
1
FT
07.0515:00
Zvijezda Gradačac
NK Sloga Ljubuski
2
0
FT
07.0515:00
NK Bosna Visoko
NK Podgrmeč
14
0
FT
07.0515:00
FK Radnički Lukavac
Jedinstvo Bihać
0
1
FT
Matchday 5 (RS - Promotion Round)
07.0514:30
Tekstilac Derventa
FK Borac Šamac
3
1
FT
Matchday 5 (RS - Relegation Round)
07.0514:30
FK Drina HE Višegrad
FK Sloboda Mrkonjić Grad
0
1
FT
07.0514:30
Sutjeska Foča
Sloboda Novi Grad
3
1
FT
Matchday 5 (RS - Promotion Round)
07.0514:30
Zvijezda 09
FK Mladost Velika Obarska
1
0
FT
07.0514:30
Kozara Gradiška
Krupa na Vrbasu
0
1
FT
Matchday 5 (RS - Relegation Round)
07.0514:30
Leotar
FK Vlasenica
3
0
FT
Matchday 24 (FBiH)
30.0415:00
Rudar Kakanj
FK Radnički Lukavac
3
1
FT
30.0415:00
Bratstvo Gračanica
Goražde
0
0
FT
30.0415:00
Jedinstvo Bihać
NK Bosna Visoko
3
0
FT
30.0415:00
NK Podgrmeč
Zvijezda Gradačac
1
6
FT
30.0415:00
NK Sloga Ljubuski
NK Metalleghe-BSI Jajce
1
1
FT
30.0415:00
Budućnost Banovići
HNK Čapljina
1
0
FT
30.0415:00
Orašje
NK Novi Travnik
3
1
FT
30.0415:00
HNK Branitelj Rodoč
GOŠK Gabela
0
0
FT
Matchday 4 (RS - Relegation Round)
30.0414:30
FK Sloboda Mrkonjić Grad
Sutjeska Foča
0
1
FT
30.0414:30
FK Vlasenica
FK Drina HE Višegrad
2
3
FT
30.0414:30
Sloboda Novi Grad
Leotar
2
2
FT
Matchday 4 (RS - Promotion Round)
30.0414:00
FK Mladost Velika Obarska
Tekstilac Derventa
0
0
FT
30.0414:00
FK Borac Šamac
Kozara Gradiška
3
5
FT
30.0414:00
Krupa na Vrbasu
Zvijezda 09
2
0
FT
Matchday 3 (RS - Relegation Round)
27.0414:00
Leotar
FK Sloboda Mrkonjić Grad
2
0
FT
Matchday 3 (RS - Promotion Round)
27.0414:00
FK Mladost Velika Obarska
FK Borac Šamac
6
0
FT